Всеукраїнський проєкт ВГО Союз Українок “Калина”: підсумки місяця

Місяць тому, 11 травня, стартував Всеукраїнський проєкт ВГО Союз Українок “Калина” і успішно крокує по всій країні. Лише за один місяця союзянки висадили безліч кущів калини, а поряд встановили таблички з QR-кодом, що дає змогу дізнатися більше про діяльність організації. 

Керівник проєкту – Почесна голова Ореслава Хомик, координаторка - Ірина Тимечко. У висадженні рослин активну участь беруть Голова організації Ористлава Сидорчук та заступниця голови Алла Швець. 

“Калина є одним із прекрасних символів України, символів мужності й незламності духу в боротьбі за незалежність рідного краю. Тому ми повинні зберегти цю рослину й поширювати її красу та силу по всій країні”, – прокоментувала Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук. 

Найперша посаджена калина в рамках проєкту знаходиться в с. Нагуєвичах (село Дрогобицького району Львівської області) біля пам’ятника Івану Франку на території Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».

Сьогодні в проєкті беруть участь усі області України, а перші кроки зробили Львівська, Івано-Франківська, Запорізька, Чернігівська, Херсонська області. До проєкту долучаються не тільки осередки організації, а й лікарі, військові, представники культури та органів місцевої влади. 

Наприклад, у с. Новошичах, на подвір'ї  Пантеону Слави союзянки  посадили калину разом з військовими. Одна з херсонських лікарень також долучилася до проєкту, колектив посадив калину на території лікарні. Херсонський відділ Союзу Українок посадив кущ калини, який відправили посестри з Дрогобича як символ незламності херсонців. А сьогодні Херсон потерпає від наслідків підриву Каховської ГЕС та потребує нашої з вами допомоги. Тож, закликаємо усіх, долучайтеся до зборів, які зараз відкрили волонтерські штаби майже в кожному місті України, у тому числі осередки Союзу Українок. Це наша спільна трагедія!        

Бистрицький осередок СУ посадив калину у с. Бистриці біля пам‘ятного знака Атені Пашко, першій голові відновленого у 1991 році Союзу Українок. На Чернігівщині у рамках Всеукраїнської наукової конференції до 195-річчя від дня народження Ганни Барвінок членкині Союзу Українок висадили калину на території Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, також у садибі подружжя Кулішів (хутір Мотронівка) на території Історико-меморіального музею-заповідника П. Куліша "Ганнина Пустинь", відвідали гетьманську резиденцію – Батурин, де на території Національний заповідник «Гетьманська столиця» висадили ще один кущ калини.

Всеукраїнський проєкт ВГО Союз Українок “Калина” триває. Долучайтеся! Це наш духовний світ, наша спадщина, яка опредметнює духовний потяг до рідної землі, цінностей та традицій. І як казала Мілена Рудницька: “Ніхто не знищить ідеї, якій ми служили…”  

Інтерактивна карта “Калина” за посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?ll=49.371965221657426%2C23.329761402962514&z=12&mid=1-IcQmhZLTjft1fP7rqGHR-f2iYfIl08