2024-06-18

Вшанування пам'яті українських військових Дієвої Армії УНР

У рамках поїздки в м. Торунь голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук разом з головою Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Іриною Матяш і союзянкою, керівницею проєкту «ПРОосвіторія» Яніною Барибіною відвідали Козацьку Могилу в Александрові-Куявському Український військовий цвинтар, де вшанували пам'ять українських військових. 

Спільне вшанування пам'яті  відбувається щороку у першу суботу червня. 

Козацька могила в Александрові-Куявському – поховання 17 вояків Дієвої Армії УНР, поселених у грудні 1920 року в Таборі інтернованих № 6, які померли під час проживання в ньому. Вони боролися за нашу свободу і незалежність, спільно з польськими солдатами захищаючи Європу від загрози більшовизму у вирішальній битві польсько-більшовицької війни 1920 року біля Варшави. Їхні подвиги стали визначним прикладом мужності та відданості. 

Але після підписання Ризького мирного договору 1921 року, тисячі українських воїнів опинилися в польських таборах для інтернованих. Попри складні обставини, їхня стійкість і патріотизм залишилися непохитними. На жаль, багатьом з них не судилося повернутися додому – вони знайшли вічний спочинок на чужій землі.

 «Козацька могила в Александруві-Куявському - це святе місце. Ми повинні пам'ятати й шанувати наших героїв, їхню відвагу і самопожертву. Сьогодні ми продовжуємо нашу боротьбу за вільне життя, дякуємо українським військовим, які непохитно захищають Україну від одвічного ворога», - прокоментувала голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук.