Візит Голови та Почесної голови ВГО Союз Українок на Буковину

У рамках робочої поїздки на Буковину Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук і Почесна голова Ореслава Хомик зустрілися з Головою Чернівецького відділу Союзу Українок Оленою Пономаренко та членкинями організації, щоб обговорити нові спільні плани щодо співпраці.

У Чернівцях пані Ористлава та пані Ореслава разом з пані Оленою помолилися й вшанували пам'ять Жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 років.

Також гості Буковини взяли участь у заходах щодо 160-річчя з дня народження славетної буковинської письменниці Ольги Кобилянської. У рамках заходу «Зустріч на Буковині» у Чернівецькому обласному художньому музеї відбувся музичний проєкт «Коло Кобилянської». Також союзянки побували в селі Димка, Глибоцького району у музеї-садибі Ольги Кобилянської. Окрім цього, членкині ВГО Союз Українок взяли участь у заході «Зустріч на бабусиній землі», зокрема в засіданні музейного клубу «Діалог поколінь» (зустріч із внучками Д. С. Ботушанської).

На зустрічі з союзянками очільниця ВГО Союз Українок висловила вдячність Голові Чернівецького відділу Союзу Українок та подяку посестрам за безкомпромісну національну позицію, збереження української самобутності, пошанування постаті Ольги Кобилянської. «Сьогодні дуже важливим є збереження та популяризація української культури й мови. Це важливі чинники національної ідентичності та державотворення», - наголосила пані Ористлава.

Почесна голова ВГО Союз Українок Ореслава Хомик підкреслила: «Сьогодні кожен із нас повинен дорожити культурною спадщиною, дбати про неї та берегти, і одне з головних завдань – наблизити весь світ до України».

Своєю чергою Голова Чернівецького відділу Олена Пономаренко від імені всіх союзянок Чернівеччини й Буковини  виразила слова подяки Проводу ВГО Союз Українок, також Ользі Шевченко, директорці Глибоцького районного краєзнавчого музею та літературного музею Домки Ботушанської, колегам за вшанування Ольги Кобилянської, зустріч із внучками та естетичну й духовну насолоду. «Щира дяка та низький уклін пані Ористлаві, пані Ореславі за популяризацію та збереження культурної спадщини України, за підтримку та увагу до Союзу Українок Чернівеччини-Буковини. Наша воля до Перемоги незламна. Ніщо не знищить ідеї, якій ми служимо. Вам Божої благодаті й сил - витримувати всі навантаження на ваші тендітні плечі».

Почесними Подяками  ВГО Союз Українок відзначено:

Олену Пономаренко — голову Чернівецького відділу Союзу Українок

Сташевська Вікторія — голову Осередку Союзу Українок м. Заставна

Павлюк Наталія — членкиня Чернівецького відділу Союзу Українок

Лариса  Курущак — завідувачка відділу науково-освітньої роботи Чернівецького обласного художнього музею

Статнік Валентина — посестра Чернівецького відділу Союзу Українок

Москалюк Сідонія — заступниця голови Чернівецького відділу Союзу Українок