2023-09-20

ВГО Союз Українок у гостях у Fundacja Jestem: дружній візит та обмін досвідом

Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук у рамках робочої поїздки до Варшави завітала з дружнім візитом до організації Fundacja Jestem, що надає підтримку онкохворим, які проходять лікування або реабілітацію.  

Пані Ористлава ознайомилась з досвідом Фундації та розповіла про діяльність Всеукраїнської громадської організації Союз Українок.

Фундація Fundacja Jestem була створена у 2012 році як результат багаторічного супроводу людей через хворобу та бажання підтримати їх у важких переживаннях, пов’язаних з недугою.

Президент Фундації Ізабелла Дембінська розповіла про особливості проведення активностей для членів спільноти: «Коли ми дізнаємося про хворобу, наше життя часто змінюється день у день. Іноді ми втрачаємо роботу. Сімейне та соціальне життя починає обертатися навколо лікарні, і дістатися до служби чи культурних зустрічей стає проблемою. Ми торкаємося нового обличчя життя і моментів самотності. Тому нашим завданням є: допомогти відродити надію та радість для зцілення на кожній стадії хвороби».

У рамках перебування в Центрі спільнота займається з психологами, фізичною активністю та навіть доглядають рослини, готують обід і під час таких активностей відновлюються від виснажливого лікування. У заняттях також беруть участь люди, які супроводжують пацієнтів.

 

«Громадські організації, ініціативні групи – сьогодні це одна з рушійних сил у допомозі різним верствам населення. Заходи та ініціативи, які творить Фундація, надихають не лише об’єднання Варшави, а й громадські організації України. Було приємно ознайомитися досвідом Fundacja Jestem та поділитись власними напрацюваннями з колегами. Дякуємо за теплу зустріч та плідний діалог», – відзначила Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук.