ВГО Союз Українок організовує гостини до Агатангела Кримського у Звенигородку

ВГО Союз Українок запрошує на гостини до Агатангела Кримського у Звенигородку. Подія організована у партнерстві з Жива сучасна бібліотека (БФ Бібліотечна країна) та за підтримки Звенигородської територіальної громади на знак пошанування Агатангела Кримського, одного із найвидатніших орієнталістів в історії світової філологічної науки.

Захід відбудеться 17 травня 2024 року. Організатор події: керівниця проєкту ВГО Союз Українок «ПРОосвіторія», кандидат економічних наук Яніна Барибіна.

Агатангел Кримський – людина, яка з любов’ю будувала «міст» між двома світами – українською культурою та культурою народів Сходу. Його ім’я було затверджене XVI сесією Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО в перелікові видатних діячів світу. Проте унікальним є той факт, що не маючи й краплини української крові, вчений беззастережно віддав своє життя за Українську національну ідею, за відродження вітчизняної науки та культури.

Дитинство Агатангела пройшло у містечку Звенигородка, що на Черкащині, де він навчався спочатку у місцевому училищі (1876 - 1881 рр.), потім – протогімназії в Острозі (1881 - 1 884 рр.), Другій київській гімназії (1884 - 1885 рр.), Колегії Павла Ґалаґана (1885 - 1889 рр.). В університеті він вивчав східні мови. Після успішного магістерського іспиту з арабістики А. Ю. Кримський одержує дворічну стипендію та їде до Сирії та Лівану. Там він заглиблюється у світ арабської мови й літератури, ісламу, перської та турецької філології.

Про життя і творчість видатного українця не за походження, а за діяльністю гості заходу зможуть поспілкуватися з дослідниками постаті Агатангела Кримського.  

У рамках програми заходу відбудеться презентація книги та фільму «Український  Ліван» за участі Надзвичайного та Повноважного Посла, Посла з особливих доручень МЗС України Ігоря Осташа. Також для учасників проведуть екскурсію музеєм та стежками А.Кримського у місті Звенигородка.

Для участі в заході потрібно пройти обов’язкову реєстрацію за посиланням –  https://forms.gle/hYrgizL7ioNDccSj9 , бо кількість місць обмежена.