2023-08-21

Проєкти:   Культурна спадщина

Союзянки висадили калину біля будинку славетної письменниці Ольги Кобилянської

Напередодні Дня Незалежності України та 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської членкині Чернівецького відділу Союзу Українок у рамках проєкту «Калина»  висадили калину навпроти будинку, у якому в Чернівцях жила талановита письменниця.

Нагадаємо, проєкт «Калина»  стартував у травні 2023 року та має на меті збереження калини як одного із прекрасних символів України та рідного дому. Започаткований      Всеукраїнською громадською організацією Союз Українок, ініціювала і є керівницею проєкту Почесна голова Ореслава Хомик.

Союзянки висадили калину на території Буковинського центру культури й мистецтва у Чернівцях.

До заходу також долучилися: депутат Чернівецької міської ради Білоус Дмитро, керівник Буковинського центру культури і мистецтва Шкрібляк Микола, голова Чернівецького об’єднання Всеукраїнського товариства просвіти імені Тараса Шевченка Іван Дерда, екс-керівниця Буковинського центру культури і мистецтва Дарина Яремчук, завідувачка відділу науково-освітньої роботи Чернівецького обласного художнього музею Лариса Курущак, культурні діячі Буковини Оксана Ротар, Наталія Процюк, Тетяна Петришина, Михайло Графов, Лілія Крисько та ін. Велика подяка за допомогу в організації заходу з висадки калини працівникам Буковинського центру культури і мистецтва.

Також союзянки взяли участь у заходах з нагоди 160-ї річниці з дня народження Ольги Кобилянської. У ювілейний рік видатної буковинської письменниці заплановано чимало заходів для вшанування її таланту. Днями у музеї-садибі славетної буковинки, що у селі Димка, просвітяни Буковини провели щорічний літній літературний захід «У Ольги Кобилянської», який покликаний надихнути атмосферою, у якій жила талановита землячка, митців краю до написання нових творів. 

Велика вдячність модераторці дійства Олені Рєпіній та всім організаторам імпрези, присвяченої видатній модерністській письменниці, яка активно виступала за рівноправність між чоловіками й жінками, і за право жінок на гідне життя. Свої ідеї вона здійснювала у творах. Її героїні сильні духом, з характером, готові кинути виклик суспільству.

«Дякуємо всім, хто долучився та підтримав нашу спільноту, а також всім, хто прагне зберегти та примножити нашу культурну спадщину. Разом ми докажемо, що наша національна ідентичність перетинає кордони та зберігається на кожному куточку світу! У Чернівцях в 1902 році Ольга Кобилянська співорганізувала та очолила «Кружок українських дівчат». Саме духовний світ Ольги Кобилянської й зацікавив Чернівецький відділ Союзу Українок і мене як голову відділу», - прокоментувала голова Чернівецького відділу Союзу Українок Олена Пономаренко.