2023-07-17

Союзянки відвідали КУ «Чернівецький геріатричний пансіонат»

Членкині Чернівецького відділу Союзу Українок відвідали КУ «Чернівецький геріатричний пансіонат» та порадували мешканців приємними подарунками.

«Благодійність – це те, коли ти допомагаєш нужденному без якоїсь вигоди, і нічого не очікуєш натомість... Чернівецький геріатричний пансіонат допомагає нести ношу іншим, підтримувати їх у всьому. Коли мова заходить про благодійність, більшість людей починають думати про величезні суми тощо. Але в реальності, людям похилого віку та інвалідам в основному потрібна турбота й увага, іноді звичайної розмови вистачить, щоб зробити життя їхнє - людини трішки веселішим і яскравішим, щасливішим. У першу чергу, ми - люди, повинні  простягнути руку допомоги нужденному і не думати про подальшу вигоду. Це ж так приємно бачити щиру посмішку на обличчі того, кому ти допоміг», - відзначила голова Чернівецького відділу Союзу Українок Олена Пономаренко.

Гостей зустрів директор пансіонату Парасківа Мирослав Степанович. Він розказав, що в установі проживають особи похилого віку та інваліди, пансіонат  розраховано на 155 місць, але на цей момент проживає 176 мешканців. У пансіонаті знайшли прихисток, свою домівку 62 тимчасово перемішені особи, які прибули з Покровська, Словʼянська, Вугледара, Попасної, Харкова, Миколаєва, Херсона.  Усі потребують стороннього догляду.

Мирослав Степанович, зауважив, що мета пансіонату – надавати якісні послуги ввічливим, поважним та співчутливим способом. Керівник показав союзянкам, як живуть підопічні. Кожна палата має свій вихід на балкон, у кожній ванній кімнаті встановлені електричні бойлери для підігріву води. Для осіб похилого віку та інвалідів є спеціальні застосування для самостійного пересування (ходунки, візки), індивідуальний гігієнічний та косметичний догляд. Організований цілодобовий пост медичної сестри.

«Йдучи коридорами дивувались прекрасним озелененням,  картинами, коридорами, які створені «дизайнерами» працівниками пансіонату власноруч. Зрозуміли, що тут працює досвідчений персонал, який вміє впоратися з побутовими проблемами, організувати дозвілля та цілодобовий догляд за літніми людьми, які потребують додаткової уваги. Слова подяки директору Мирославу Степановичу та співробітникам установи за те, що приділяють багато часу не лише увазі щодо забезпечення вільного часу мешканців, а й для реалізації, стабілізації їх психоемоційного стану. Тут люди похилого віку та інваліди не відчувають себе самотніми й покинутими», - додала пані Олена.

Благодійність усе ж є вершинним виявом гуманності. Благодійність є реальною справою – матеріальна чи фінансова допомога, організаційна підтримка, зрештою моральна підтримка абсолютно чужим людям. Дуже не просто жертвувати своїми інтересами та проблемами, співчувати комусь, підтримувати, любити та поспішати на допомогу. Це і є виявом людяності, на який в наш час, на жаль, здатен не кожен. Напевно саме через це благодійність завжди поважалася і вважалася найвищою людською чеснотою.

«Не будьмо байдужими до людей похилого віку, знедолених, тимчасово переселених, інвалідів змушених доживати свій вік не в родинному колі. Нас також буде наздоганяти й обійме мудрість золотого віку!», - закликала голова Чернівецького відділу Союзу Українок.