2023-07-07

Союзу українок Естонії 25 років

Провід ВГО Союз Українок в особі очільниці Ористлави Сидорчук та її заступниці Віри Чайковської відвідали відзначення 25-річного ювілею Союзу українок Естонії – Ukrainian Women's Association of Estonia.

Основними напрямами діяльності організації української діаспори Естонії виступають культурно-просвітницький та волонтерський.

З метою збереження національної культури й рідної мови, традицій і звичаїв українського народу Союз українок Естонії організовує концерти, виставки, лекції з історії України, проводить літературно-музичні вечори, присвячені ювілейним датам відомих українських діячів і пам'ятним датам в історії українського народу.

  

Союз Українок Естонії з початку війни активно допомагає українським військовим та українцям, що шукають захист від військових дій.

«Жінки-союзянки, незалежно від країни, – це лідерки громадянського суспільства й дуже часто в партнерстві з міжнародними організаціями та урядами країн, у яких проживають, українські жінки сприяють організації діалогу й посередництва на різних рівнях для  допомоги українцям та  Україні. Це особливо відчутно у сьогоденні, коли триває війна.  Активне жіноцтво  об’єдналось у допомозі, на плечі жінок лягла відповідальність за забезпечення фронту, за турботу про тимчасово переміщених осіб. Українки в Естонії, не збавляючи темпу, працюють на волонтерському фронті. Щира вдячність за громадську працю! Процвітання організації та згуртованої команди!» – зазначила голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук.

 

Співпрацю між ВГО Союз Українок та Союзом українок Естонії було затверджено Угодою про співпрацю в урочистій атмосфері в день ювілею.