2024-06-07

Синергія жіночого лідерства в розвитку суспільства

Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук, політикиня, депутатка Волинської обласної ради, докторка економічних наук, професорка НУ «Львівська політехніка», взяла участь у міжнародному науковому стажуванні «Європейський досвід управління просторовим розвитком для післявоєнної відбудови України» у Гданському університеті. 

У рамках стажування очільниця жіночої організації провела лекцію на тему: «Синергія жіночого лідерства в розвитку суспільства», а також розповіла про діяльність союзянок. 

Під час виступу пані Ористлава зазначила, що сьогодні продовжує формуватися нове українське жіноче лідерство: захисниці, волонтерки, підприємниці, очільниці компаній, які беруть спільну з чоловіком справу у свої руки, піклуються про працівників та свою родину чи боронять країну. Зараз в Україні 43,5 тис. жінок-військовослужбовців. Це найбільший показник в Європі.  Водночас 56% новостворених бізнесів за цей рік - це жіночі бізнеси. 

Також очільниця жіночої організації назвала чотири складові стійкості в час війни, які сформувало жіноче лідерство. Це гнучкість, захист, любов, віра в перемогу.  

«Справжня стійкість без гнучкості неможлива. Треба щодня адаптуватися до нових викликів,  не втрачаючи орієнтирів. А захищатися – це надпотужний жіночий інстинкт. Захищати дітей, дім та культуру, мову, ідентичність. Він надзвичайно розвинений у всіх жінок-лідерок. Коли фокусуєшся на захисті  стійкість зростає автоматично. В тебе просто немає варіанту здатися. Любов – важливий сенс і стимул. Без неї немає сил для подолання труднощів. Любов у різних її проявах: до країни, родини, партнера. А віра в перемогу допомагає залишатися стійкою, попри будь-які зовнішні виклики. Коли я думаю про щоденний подвиг захисників і захисниць України, то розумію, що просто не можу дозволити собі нічого не робити для Перемоги», - сказала пані Ористлава.

Ористлава Сидорчук проходила стажування разом з колегами кафедри регіонального та місцевого розвитку НУ «Львівська політехніка». Метою стажування було підвищення якості науково-дослідницького співробітництва в контексті національних викликів та повоєнного відновлення України, залучення до кращих світових педагогічних практик, підвищення конкурентоспроможності викладачів і науковців у міжнародному освітньому просторі.

Також у рамках стажування відбувся науковий семінар: «Просторовий менеджмент у відбудові України», де пані Ористлава виступила з доповіддю «Моніторинг та оцінювання політик і програм».

«Багато жінок взяли на себе прийняття управлінських рішень, відкрили у собі нові якості та сформували нові компетенції та стримати жіночу енергію важко. Жіноче лідерство – важливий ресурс для відновлення країни. Так закладено: жінка дає життя, є джерелом відновлення», - резюмувала Ористлава Сидорчук.

До речі, у рамках поїздки в Ґданськ голова ВГО Союз Українок пані Ористлава з колегами НУ "Львівська політехніка" передали книги для Української бібліотеки в Ґданську, яку заснувала харків'янка Дарія Балабай. Українських книжок забагато не буває!