2024-02-14

Провід ВГО Союз Українок узяв участь у круглому столі депутатської групи «Рівні можливості»

12 лютого 2024 року у Львівській обласній раді відбувся круглий стіл на засіданні депутатської групи «Рівні можливості», присвячений до Міжнародного дня жінок і дівчат в науці, на тему: «Жінки в науці, політиці та громадській діяльності. Жінки у підпіллі ОУН. Жінки свободи. Жінка-воїн російсько-української війни сьогодні».

У круглому столі взяли участь та виступили з доповідями голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук, Почесна голова Ореслава Хомик та заступниця голови Алла Швець.  

На заході прозвучали доповіді про ювілярок Наталію Полонську-Василенко (140 років від дня народження), Дарію Гусяк (100 років від дня народження), а також про Олену Степанів, Мілену Рудницьку, Ірину Калинець, Софію Окуневську, Катерину Ющенко, Катерину Зарицьку, Ольгу Басараб (100-річчя від дня страти).

Модерувала захід – Соломія Риботицька, голова депутатської групи «Рівні можливості» Львівської облради, яка організувала та ініціювала відзначення дня вшануванням знакових меморіальних дат і визначних жінок, історично важливих у національних змаганнях і науковому поступі.

Учасників круглого столу привітали голова Світової федерації українських жіночих організацій Ярослава Хортяні та депутатка Верховної ради України IX скликання Софія Федина.

Пані Ористлава виступила з доповіддю на тему «Жінка в науці: виклики та можливості» та відзначила українських жінок-науковиць, що змінили світ: Катерину Ющенко (1919-2001 рр.), Софію Окуневську-Морачевську (1865-1926 рр.).

«Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених у рейтингу серед 41 країни світу. Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше науковиць у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук; у технічних науках – 34,1%», – зазначила Ористлава Сидорчук.

Пані Ореслава розповідала про Ольгу Басараб – громадську діячку Галичини початку XX століття, організаторку благодійної діяльності, учасницю Українського жіночого союзу, Союзу українок, дипломатку УНР і ЗУНР.

Пані Алла виступила з доповіддю «Відвага бути собою, чин українського жіноцтва: Олена Степанів, Мілена Рудницька, Наталія Полонська-Василенко».

Міжнародний день жінок і дівчаток в науці був прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН у 2016 році з метою забезпечення повного й рівного доступу до науки для жінок і дівчаток і їх участі в ній. День жінок і дівчат у науці повинен нагадувати всім нам про те, що жінки відіграють важливу роль у науковій сфері.

Дякуємо за організацію та участь у такому важливому для наукової спільноти заході.