Проєкт ВГО Союз Українок «Калина» успішно крокує Чернігівщиною

У рамках заходів з відзначення ювілейних дат на Чернігівщині членкині Проводу Всеукраїнської громадської організації Союз Українок разом з головою Ористлавою Сидорчук, Почесною головою Ореславою Хомик та заступницею голови Аллою Швець висадили кущі калини.

26 травня перед початком Всеукраїнської наукової конференції до 195-річчя від дня народження Ганни Барвінок членкині Союзу Українок висадили калину на території Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя.

27 травня – у садибі подружжя Кулішів (хутір Мотронівка) на території Історико-меморіальлного музею-заповідника П.Куліша «Ганнина Пустинь». Також цього дня союзянки відвідали гетьманську резиденцію – Батурин, де на території Національного заповідника «Гетьманська столиця» висадили ще один кущ калини.

В акції «Калина» на Чернігівщині взяли участь усі співорганізатори Всеукраїнської наукової конференції до 195-річчя від дня народження Ганни Барвінок, духовенство, журналісти та громадськість.

Історія заснування Союзу Українок пов'язана з іменем ювілярки. Бо у 1917 році з ініціативи «Кружка ім. Ганни Барвінок» відбувся з’їзд львівських жінок, які заснували цю славну жіночу громадську організацію. Його учасниці вирішили створити розгалужене товариство з осідком у Львові. І за кілька років Союз Українок став найбільшою жіночою організацією в Європі та налічує 60 тисяч осіб.