Проєкт «ПРОосвіторія»: що вже зроблено

Майже рік ВГО Союз Українок реалізовує культурно-просвітній проєкт «ПРОосвіторія».

«Проєкт «ПРОосвіторія» покликаний підтримувати та розвивати освітні, культурні ініціативи, навчальні та молодіжні простори, сприяти соціальній згуртованості та інклюзивності, відновленню України, а також сприяти втіленню місії Союзу Українок: духовне відродження української нації, усебічний розвиток української мови й культури, утвердження національних традицій та звичаїв, становлення національної системи освіти та виховання», - відзначила керівниця проєкту Яніна Барибіна.

У воєнний час освітні заклади зіштовхнулися з непростими випробуваннями, які союзянки активно допомагають долати. Так, у партнерстві з польською організацією Fundacja Try Trąby у рамках проєкту вдалося розв’язати інфраструктурні проблеми, зокрема відсутність електропостачання. Наприклад, упродовж декількох місяців Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук з меценатами Тересою Тарновською й Ігнацієм Дембінські розвозили освітянам зі всієї України гуманітарну допомогу, у тому числі такі необхідні генератори.

Генератори отримали: школа Литовезької територіальної громади, загальноосвітній заклад села Колона Павлівської територіальної громади, Старолішнянська гімназія Поромівської сільської ради, освітяни Рівенської громади, Комунальний заклад «Карапчівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» у Чернівецькій області, ДНЗ «Вище професійне училище № 2 м. Херсон», Інституті державного управління НУ «Львівська політехніка», спортивна школа Legion м. Київ. До того ж генератори відправились у Запоріжжя та Чернігів. 

Духовно-освітні заклади також були забезпечені  генераторами, зокрема, недільна школа Кафедрального собору Різдва Христового м. Володимир і Київська православна богословська академія «Православна церква України»

Цього літа вдалося організувати відпочинок для дітей з Донецької області. Школярі відправились на літній відпочинок у Сокальську загальноосвітню санаторну школу ім. Т.Шевченка, що на Львівщині. 

Також у рамках проєкту реалізовується акція «Українська книга для юного читача». Завдяки підтримці партнерів Fundacja Try Trąby було передано багато книжок до дитячих бібліотек в Запоріжжі, Полтаві, Чернігові, Києві та ін.

Союзянки організовують благодійні, розважальні та освітні заходи для дітей. Наприклад, членкині відвідують Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая, ОКЗ «Магальський дитячий будинок-інтернат», Центр допомоги врятованим та проводять з дітьми теплі культурно-просвітні зустрічі.

Всеукраїнський проєкт «ПРОосвіторія» продовжується та набирає обертів. Додамо, що ВГО Союз Українок виступила партнером творчого конкурсу для дітей Донеччини "Підтримай своїх". 100 робіт з різних куточків України - це малюнки, поробки, фотографії, есе. Незабаром опублікуємо фоторепортаж з роботами талановитих дітей.