Партнерство ВГО Союз Українок та Фундації Try Trąby: результати та нові проєкти

ВГО Союз Українок плідно співпрацює з польською громадською організацією Фундація Try Trąby, яка підтримує Україну й активно допомагає українському народу. З початку повномасштабного вторгнення росії її активні учасники допомагали в евакуації українців, надавали житло жінкам з дітьми у Польщі, привозили харчові продукти, засоби гігієни та медичні препарати у звільнені від окупації населенні пункти та прифронтові території.

 

У грудні невтомні польські волонтери Maciej Radziwill, Ignacy Dembinski, Rafał Muhsam прибули з черговим вантажем в Україну. Зокрема, передали гуманітарну допомогу для військового шпиталю в Києві в рамках соціального служіння Православної Церкви України за сприяння священника Михайла Омеляна. 

Також було доставлено й передано у Благодійний фонд «Із янголом на плечі» 200 складних матраців для потреб військових. У Поромівську територіальну громаду волонтери Фунації доставили продукти харчування для потреб внутрішньо переміщених осіб, котрі мешкають у громаді. 

 

Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук спільно з Ігнаци Дембінські підбили підсумки спільної діяльності Fundacja Try Trąby та ВГО Союз Українок у 2023 році, намітили плани на 2024 рік, серед яких домінують гуманітарні проєкти.

«У час повномасштабного вторгнення росії з перших днів руку допомоги українцям простягнули сусіди-поляки. Серед них Fundacja Try Trąby та їх активні учасники. Спільно з Фундацією було забезпечено генераторами освітні заклади у Волинській, Львівській, Чернігівській, Запорізькій, Чернівецькій, Херсонській області та м. Київ. В рамках проєкту ВГО СУ ПРОосвіторія спільно з Фундацією забезпечено дитячі бібліотеки українською літературою. Завдяки фінансовій підтримці Фундації влітку організовано відпочинок на Львівщині дітей з Донеччини, а також дітей загиблих воїнів у Польщі. Також завершено проєкт відновлення облаштування освітнього закладу на Чернігівщині, що перебував в окупації. Було закуплено ліжка, постільна білизна, парти, фарба тощо. Зараз у наших планах багато спільних справ для допомоги дітям захисників України, медичним закладам та закладам освіти», – прокоментувала пані Ористлава. 

 

Дякуємо польським партнерам Fundacja Try Trąby за жертовну й невтомну працю. І приємним завершенням візиту Maciej Radziwill та Ignacy Dembinski в Україну стала відзнака «Хрест Свободи» від Блаженнішого Епіфанія, яку вручив Владика Львівський та Сокальський Митрополит Димитрій Рудюк. 

Дорогі польські друзі та партнери, нехай сторицею повертаються затрачені сили, мирних Різдвяних свят, невичерпної енергії, сил та міцного здоров’я. Нехай вашу дорогу наповнюють добро, успіх та Божа благодать!