2024-06-17

Обмін традиціями «Міжкультурний сімейний пікнік»: виставка фотографій «Традиції Полтавщини: живі картини»

15 червня в польському місті Торунь пройшов міжнаціональний фестиваль "Обмін Традиціями. "Міжкультурний сімейний пікнік", де у рамках співпраці ВГО Союз Українок та Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин відбулася етновиставка фотографій "Традиції Полтавщини: живі картини". 

Авторкою представлених робіт є Анна Сенік - відома в Україні та за її межами етнофотограф, засновниця напрямку української етнофотографії. Є автором понад 200 етнічних фотосесій як в Україні, так і закордоном. Більшість її робіт присвячені традиційному одягу, разом з тим приділяє увагу і військовій історії: є співавтором фотопроекту «Воїн», що відтворює образи учасників українських військових формувань минулого. Особливість її творчості полягає в тому, що в роботі використовує автентичний старовинний одяг, предмети давнини, а також реконструкції автентики. Також важливим є те, що моделями виступають не професіонали, а переважно звичайні люди. 

Куратором виставки є  союзянка та керівниця проєкту ВГО Союз Українок «ПРОосвіторія» Яніна Барибіна. 

Творчий день міжкультурної взаємодії пройшов у плідній співпраці ВГО Союз Українок та Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин в особі очільниць Ористлави Сидорчук та Ірини Матяш.

«Ми були вражені глибиною та красою представлених робіт. Кожна світлина ніби оживає перед очима, розповідаючи про багатство культурної спадщини та традицій Полтавщини. Кожен кадр сповнений емоцій і тепла, відображаючи душу й силу нашого народу. Дякую усім, хто долучився до організації заходу, за таку чудову нагоду доторкнутися до нашої неповторної культурної спадщини», - відзначила пані Ористлава. 

 

Гості заходу відчули справжній дух Полтавщини, який відтворили живі унікальні фотографії мисткині Анни Сенік. Також відвідувачі приєдналися до українського дворику та заспівали українських пісень у супроводі бандури, яка викликала неабияке захоплення.

 

«Виставка стала можливою завдяки титанічній праці та за підтримки голови Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірини Матяш, голови ВГО Союз Українок Ористлави Сидорчук,  директора Головної Бібліотеки Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dr. Krzysztof Nierzwicki, Етнографічного музею Марії Знамеровської-Прюфферової у Торуні. Щира подяка за можливість гідно представити проєкт, який промовисто говорить про українську ідентичність через образи у роботах Анни Сенік. Приємно бути у середовищі людей, які шанують, вивчають, примножують традиції свого народу», - резюмувала організаторка заходу Яніна Барибіна.