2024-02-23

«Нам судилося жити на переломі двох епох: Союз Українок і жіночий рух періоду міжвоєння»

21 лютого, у день створення ВГО Союзу Українок, відбулась онлайн-лекція заступниці голови ВГО Союз Українок, докторки філологічних наук Алли Швець на тему: «Нам судилося жити на переломі двох епох: «Союз Українок» і жіночий рух періоду міжвоєння».

Лекція була присвячена заснуванню та діяльності Союзу Українок у міжвоєнний період і прочитана в рамках 140-річчя жіночого руху.

«У жіночій історії це значуща віха історичного досвіду української нації, коли зʼявляється нове покоління жінок на фронті, коли жіночий рух стає складовою національних змагань і виходить на міжнародну арену», – відзначила пані Алла.

На онлайн-заході також виступила голова ВГО Союзу Українок Ористлава Сидорчук, яка розповіла про плідну діяльність організації у часи викликів.

«Важливо не покладати рук та не збавляти темп роботи кожної союзянки на своєму місці. Ми зараз активно працюємо для залучення жінок у процес прийняття рішень для розвитку нашої країни. Адже зараз необхідно розробляти національну стратегію відновлення України. І вона повинна  ґрунтуватися на співпраці між громадянським суспільством та державою, органами місцевої влади», – відзначила пані Ористлава. 

На лекції були присутні союзянки, членкині інших жіночих організацій, які брали активну участь в обговоренні, ставили питання про діяльність і стратегічні напрями ВГО Союз Українок сьогодні, про захист прав жінок та багато іншого.

Дякуємо гостям лекції за інтерес до діяльності організації, активну дискусію та цікаві погляди.