2024-01-15

На Закарпатті пройшли річні підсумкові конференції ВГО Союз Українок

Традиційно в кінці року та на початку нового року відділи та осередки ВГО Союз Українок проводять річні конференції. 4 січня 2024 року відбулась підсумкова конференція обласної управи Союзу Українок Закарпаття, де підбили підсумки роботи та намітили завдання на новий 2024 рік.

Робота підсумкової конференції почалася з відзначення високого рівня організації конференції Мукачівського міського осередку Союзу Українок, яка проходила 27 грудня 2023 року, тоді була присутня громадськість міста, начальник управління освіти, просвітяни, духовенство. Обласна управа Союзу Українок Закарпаття подякувала голові Мукачівського осередку Марії Муравйовій та її попередниці Людмилі Оленушинець. 

Упродовж року союзянська спільнота Закарпаття активно працювала на волонтерському напрямі, надавали посильну підтримку Збройним Силам України та організовувала гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам. 

Також проводиться Різдвяна акція 2023-2024 р. «Бабуся» для допомоги важкохворим бабусям, серед яких внутрішньо перемішені особи зі східної частини України. 

Союзянки Ужгородщини неодноразово організовували акції підтримки військових та надавали фінансову допомогу для потреб воїнів, які проходять лікування в медичних закладах обласного центру Закарпаття. Також долучаються до надання фінансової підтримки матерям військових, які захищають Україну.

Знаковою подією минулого року стала участь Союзу Українок Закарпаття в науково-практичному дискурсі «Імплементація в Закарпатській області Закону України «Про мови», зокрема в галузі освіти, науки, культури та медіа». Союзянка Олена Федорова виступила з доповіддю «До проблеми національної термінології української мови в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну».