2023-11-09

На Волині обговорили особливості об’єднавчої місії українців усього світу

Раді вітати на Волині з першим візитом голову Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, віцепрезидентку Світового Конгресу Українців, голову Товариства української культури в Угорщині – Ярославу Хортяні.

У рамках візиту відбулась зустріч з головою Волинської обласної ради Григорієм Недопадом.

Почесну гостю супроводжували: Оксана Головко – членкиня Товариства української культури в Угорщині, голова самоврядування української меншини 22 р-ну м.Будапешта,

Ористлава Сидорчук – голова Всеукраїнської громадської організації Союз Українок, депутатка Волинської обласної ради, Ореслава Хомик – Почесна голова Всеукраїнської громадської організації Союз Українок.

Представниці організацій та голова обласної ради обговорили важливість адвокації нашої країни на міжнародній арені, згуртування українських громад за кордоном, особливо сьогодні, у важкі воєнні часи та допомогу українцям, постраждалим у війні.

Як віцепрезидентка Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні ініціює реалізацію проєкту «Допомога у відбудові України».

«Ця моя ідея прозвучала ще 15 років тому, коли ми просили світ допомогти Україні стати воротами Європи. Сьогодні, в умовах війни ініціатива полягає у тому, аби кожна країни Європи опікувалась відновленням інфраструктури окремого регіону України», – наголосила вона.

Також у рамках зустрічі порушили питання культурної місії громадських об’єднань.

Ористлава Сидорчук подякувала Ярославі Хортяні за цінний дарунок від угорської громади – видання книги «Народні пісні з голосу Лесі Українки», які привезла пані Ярослава на презентацію у Луцьк.

«Надзвичайно важливим є збереження та популяризація української культури й мови в діаспорі, адже це важливі чинники національної ідентичності та державотворення. І я дуже рада, що за кордоном наші громадяни також дбають про розвиток української культури. Це сприяє створенню великого національно-культурного простору у світі», –  зазначила очільниця ВГО Союз Українок.

Почесна голова ВГО Союз Українок Ореслава Хомик наголосила: «Кожен із нас повинен дорожити культурною спадщиною, дбати про неї та берегти. І наше завдання – наблизити весь світ до України, до її дивовижної культури та цінностей».

На знак того, що за межами країни активно опікуються культурною спадщиною українських письменників, Ярослава Хортяні під час зустрічі подарувала Григорію Недопаду пісенну збірку «Народні пісні з голосу Лесі Українки», авторства внучатої племінниці Лесі Українки, праонуки Михайла Драгоманова, яка народилася та проживає у Будапешті, Аріадни Бартаї. Книгу було видано за ініціативи пані Ярослави.

За активну громадську діяльність, відданість справі та всебічну підтримку українського народу в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність держави Григорій Недопад нагородив Ярославу Хортяні Подякою голови Волинської обласної ради та пам’ятним подарунком.