2023-08-17

Інтерв’ю голови ВГО Союз Українок для Польського радіо про актуальність мовного питання та захист української мови

Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук в ефірі Польського радіо порушила мовне питання та говорила про захист української мови.

Зокрема, відзначила: «Можливо, хтось заперечить, мовляв, в умовах воєнного стану є більш актуальні безпекові питання, проте саме українська мова є реальною зброєю в умовах російсько-української війни»

Нагадаємо, що Ористлава Сидорчук розробила та ініціювала Комплексну програму розвитку та функціонування української мови у Волинській області на 2023-2026 роки, яку було затверджено депутатами Волинської обласної ради. У межах програми передбачено проведення лінгвістичних науково-практичних конференцій, зустрічей з українськими культурними діячами, письменниками, мовознавцями, поповнення бібліотечних фондів сучасними українськими літературними творами, збільшення мережі мовних курсів, у тому числі й безплатних.

В інтерв’ю пані Ористлава також розповіла про співпрацю ВГО Союз Українок з Польщею і зазначила, що налагодження діалогу з різноманітними жіночими організаціями в Україні та за кордоном, у тому числі в Польщі, є стратегічною метою організації. Так, завдяки співпраці з деякими польськими фондами вдалося допомогти українським дітям, та організувати для них відпочинок. Також у співпраці з польськими партнерами здійснюється видання україномовної літератури.  

«У час війни, звісно, є першочергові потреби, такі як забезпечення наших військових, підтримка їхніх сімей. Проте саме культура є дуже перспективним напрямом, і проєкти у цій сфері в майбутньому будуть надзвичайно актуальними», – прокоментувала Голова ВГО Союз Українок.

Детально прослухати інтерв’ю можна за посиланням. Джерело: Польське радіо. Журналіст: Олена Котляр