2024-03-05

Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук взяла участь у Європейському конгресі місцевого самоврядування

4-5 березня 2024 р. в Міколайках  (Республіка Польща, Підляське воєводство) стартував 9-й Європейський конгрес місцевого самоврядування, у якому взяла участь голова ВГО Союз Українок, депутатка Волинської обласної ради, професорка Ористлава Сидорчук.

Мета цьогорічної події – «Майбутнє ідеї децентралізації».

Конгрес – це місце, де представники місцевого самоуправління обмінюються думками, досвідом та обговорюють наявні проблеми. Участь також беруть представники центральної влади, бізнесу. Це подія, яка збирає представників місцевих і регіональних органів влади, осіб, які приймають політичні рішення, і неурядових організацій з усієї Європи.

У 9-му Європейському Конгресі місцевого самоуправління беруть участь понад 2500 учасників з різних країн. Заплановано проведення понад 200 дискусій.

В останні роки Європа та Польща переживає період великої турбулентності, який не оминув питання децентралізації влади. З початком пандемії коронавірусу, а потім вибуху повномасштабної війни в Україні проблема загострилась. Європейські країни зіштовхнулись додатково з проблемою впровадження Зеленої політики (Zielony Ład).

Серед запрошених гостей – експрем’єр міністр Польщі Лешек Міллер, віцемаршалек Сейму Кшиштоф Босак, президенти міст Вроцлава, Білостоку, Перемишля, Ольштина, Гданська та багатьох інших. У Конгресі також взяли участь представники українського місцевого самоврядування, серед яких голова ВГО Союз Українок, депутатка Волинської обласної ради, професорка Ористлава Сидорчук.

Організатори запропонували цього року 16 тематик: економіка та фінанси, безпека, зелена енергія, суспільство, інвестиції, інновації.

«Частина дискусійних панелей присвячені Україні, зокрема дискусійна панель «Органи місцевого самоврядування в процесі трансформації України». Метою зустрічі є обмін досвідом, кращими практиками та сприяння співпраці між різними рівнями публічного управління. Конгрес є платформою для обговорення актуальних викликів та можливостей для розвитку місцевого самоврядування, зокрема інновацій у державному управлінні, фінансування місцевих проєктів та впливу європейської політики на місцеве самоврядування», – відзначила голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук.

У рамках 9-го Європейського конгресу органів місцевого самоврядування відбулась виставка про українських воїнів-добровольців "Українці за покликом серця".

29 світлин – 29 історій українців, які без жодних сумнівів залишили звичне життя та пішли відстоювати Україну у складі добровольчих формувань.

Світ повинен знати і бачити українстких Героїв та Героїнь, пам'ятати, з яким безжальним російським ворогом веде боротьбу Україна. Світ повинен залишатися одностайним і безкомпромісним у питанні підтримки України.