2023-07-14

Голова ВГО Союз Українок ініціювала Програму розвитку та функціонування української мови

Голова ВГО Союз Українок, депутатка Ористлава Сидорчук розробила та ініціювала Комплексну програму розвитку та функціонування української мови у Волинській області на 2023-2026 роки, яку депутати Волинської обласної ради затвердили одноголосно. 

“В умовах російсько-української війни українська мова перестала бути тільки засобом комунікації. Українська мова сьогодні це блокпост нації вільних людей, що долають найважчі випробування, наділені духом свободи, відваги, єдності та боротьби. Українська мова як важливий  чинник національної ідентичності та державотворення є однією з головних цілей росії у війні проти України”, - зазначила пані Ористлава.

Дана програма погоджена Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем.

Згідно з опитуваннями 74% українців вважають українську мову престижною.

“Вперше за часи існування Української держави говорити українською престижно. Безперечно, українська мова, утверджуючись зусиллями мільйонів вільних людей, стала реальною зброєю в умовах російсько-української війни. Громадяни України набагато сумлінніше почали ставитися до захисту своїх мовних прав. Вперше за історію Незалежності українське суспільство підтримало необхідність посилення позицій державної мови. Такі настрої значною мірою спонукали і парламент, і виконавчу владу, і органи місцевого самоврядування до активізації своєї діяльності та розробки і започаткування ряду ініціатив та законодавчих змін”, - прокоментувала Голова ВГО Союз Українок. 

Серед основних завдань Програми: посилення функції державної мови як об’єднавчого чинника в суспільстві та засобу зміцнення державної єдності; реалізація заходів з підвищення культури мовлення; створення умов для мовної адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб, іноземців; надання всіх послуг та інформації про товари українською мовою; популяризація її в інформаційному середовищі. 

“Виконання Програми забезпечить практичну реалізацію статті 10 Конституції України щодо всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя та сприятиме створенню національно-культурного та мовно-інформаційного простору з метою забезпечення мовних прав жителів області, популяризації української мови, культури та історичної свідомості”, - резюмувала Ористлава Сидорчук.