2024-06-17

Договір про співпрацю між ВГО Союз Українок і Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин

У м. Торунь (Республіка Польща) відбулось урочисте підписання договору про співпрацю між ГО «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин» і ВГО Союз Українок. Це важлива подія, яка відкриває нові перспективи для взаємодії двох важливих інституцій, що мають на меті сприяти формуванню позитивного іміджу України у світі, розвитку українського суспільства та збагачення його культурної та історичної спадщини. 

Підписали договір Голова Правління ГО «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин» Ірина Матяш та Голова ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук. 

Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин – це громадська організація, мета якої полягає в сприянні всебічному вивченню історії української і світової дипломатії, діяльності українських дипломатичних та консульських установ, іноземних представництв в Україні, формування та розвитку міжнародних відносин, збереженні та популяризації традицій української дипломатії. 

Пані Ірина наголосила на важливості об'єднання зусиль для популяризації історичних знань та сприяння науковим дослідженням у галузі міжнародних відносин. Пані Ористлава підкреслила роль жінок у розвитку дипломатії та наголосила на важливості  підтримки жіночого лідерства.

Підписання відбулося в особливових умовах - під час спільної презентації виставки, кураторкою якої є керівниця проєкту "ПРОосвіторія" Яніна Барибіна. Це уже не перший спільний захід культурної дипломатії, проведений Товариством і ВГО Союз Україно. 

Основними напрямами співпраці стануть розробка та реалізація спільних програм розвитку та діяльності організацій, спільні наукові дослідження, організація спеціалізованих заходів, а також реалізація наукових програм та проєктів, спрямованих на підвищення обізнаності громадськості з питань історії дипломатії та міжнародних відносин і популяризацію історико-культурної спадщини України.   

Підписання договору стало символом єднання наукової та громадської сфер з метою спільного досягнення високих цілей на благо українського суспільства.