2023-11-25

90 РІЧНИЦЯ ГОЛОДОМОРУ - ГЕНОЦИДУ 1932-1933 РР.

Геноцид українського народу, що організувала радянська влада з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. 

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору, бо це біль усього українського народу. І сьогодні наше завдання говорити про це, розказувати правду, не дозволити нікому забути чи  переробити історію. 

Голова Союзу Українок Мілена Рудницька розповіла світові про голод в Україні у 1932–1933 роках, озвучивши це питання у Лізі Націй. Вона була одним із керівників комітету допомоги голодуючим українцям, який створили у Львові у 1933 році з ініціативи митрополита УГКЦ Андрія Шептицького. Як делегат Української Парламентарної Репрезентації Мілена Рудницька захищала в Лізі Націй українські петиції, мала контакти з урядовими і громадськими колами Західної Європи й виступала з доповідями на міжнародних з’їздах. 

Мілена Рудницька переконала голову Ради Ліги Націй Йоганна Людвіга Мовінкеля підтримати українців і винести питання Голодомору на голосування. Мовінкель робив це 4 рази, із 14 країн-учасниць тільки чотири висловилися за допомогу українцям – Норвегія, Ірландія, Італія та Німеччина. Тоді Західна Європа була зацікавлена у співпраці із Радянським Союзом проти гітлерівського режиму в Німеччині. 

Згодом Мілена Рудницька напише у своїй праці «Боротьба за правду про Великий Голод»: «Двадцять п'ять рокiв тому, навеснi 1933-го року, масовий голод на Українi, зорганiзований Кремлем для зламання опору українського селянства проти колективiзацiї та для приборкання непокiрливого українського люду, дiйшов був до вершкового пункту… Уся Україна, вздовж i впоперек, була дослiвно вкрита трупами… Нема сумнiву, що Великий Голод був найбiльшою катастрофою, яку Україна пережила протягом усiєї своєї iсторiї».

Пам’ятаємо, віддаючи шану замордованим голодом. Пам’ятаємо, щоб діяти, адже непокаране зло зростає. Голод провокує страх та покірність. На це розраховував сталінський  режим, так діє і режим путіна. Сьогодні, в 21 столітті історія повторюється – їжа використовується терористами як зброя, знищуючи зерно України в час російсько-української війни.

Сьогодні ми вдячні цивілізованим державам за визнання Голодомору геноцидом українського народу. Віримо, що об’єднаний вільний  світ переможе зло! Дякуємо Збройним Силам України, що відстоюють не лише територію, а й європейські цінності.

Запалимо свічку пам'яті за невинно убитими. Вічна пам’ять.