2023-11-27

7 Український Жіночий Конгрес: «Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови»

Нещодавно у Києві відбувся 7 Український Жіночий Конгрес – «Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови».

Відкрила Конгрес його співзасновниця, віцеспікерка Олена Кондратюк, яка зазначила, що УЖК формує візію: як побудувати справедливе суспільство з паритетною участю жінок і чоловіків у процесах і рішеннях.

У Конгресі взяла участь Перша леді України Олена Зеленська. Вона закликала жінок активно пристосовуватися до нової лідерської ролі: «Жінки – лідерки, це вже не потрібно нікому доводити. Це факт! Потрібно жити з цим, усвідомлюючи свою цінність і права. І жити щасливо!».

Посол США Бріджит Брінк заявила, що U.S. Embassy Kyiv Ukraine підтримує українських жінок у всіх аспектах їхньої діяльності та вважає, що без жінок неможлива ні перемога, ні відновлення України.

Співзасновниця УЖК народна депутатка Марія Іонова у своєму виступі говорила, що Українські Жіночі Конгреси – це прекрасна нагода ділитися досвідом і порушила питання гарантування репродуктивних прав захисників і захисниць. «Питання репродуктивних прав наших військових має бути державною політикою, тоді буде набагато легше вирішити це питання. І шукати джерела фінансування всім разом. Ми маємо в першу чергу бути в цьому зацікавленими», – вважає співзасновниця УЖК.

Співзасновниця Конгресу Світлана Войцеховська наголосила на тому, що найцінніший капітал будь-якої нації – капітал людський: «Від того, якими ми виростимо дітей, залежить майбутнє всієї країни. Саме тому ми формуємо візію і в освітньому напрямку».

Другий день роботи 7 Українського Жіночого Конгрессу відкрила Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун і зазначила, що у процесі відновлення і відбудови України голоси жінок мають звучати й бути почутими як на місцевому, так і на національному рівнях.: «Відновлення буде відбуватися на місцевому рівні й на національному також. Ми хочемо чути тут голоси жінок».

 

Конгрес відвідала Голова Всеукраїнської громадської організації Союз Українок Ористлава Сидорчук, яка відмітила важливість збільшення участі жінок у процесах політичної трансформації та прийнятті управлінських рішень, і відзначила, що Конгрес – сильна платформа для співпраці та налагодження діалогу між різними механізмами держави, а також міжнародними організаціями.

Уперше за всю історію України на 7 Українському Жіночому Конгресі було вручено відзнаку за жіноче лідерство. За визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства відзнаку імені Мері О'Хейген отримала лікарка і волонтерка Наталя Лелюх.