Чернівецький  відділ Союзу українок на Форумі був представлений головою секретаріату Ольгою Сурняк. Головною метою Форуму стала актуалізація спроможності  громадських та благодійних організацій задля розбудови та утвердження культури миру в Україні.

IMG_20150318_220125

Форум розпочався з Гімну України, але з технічних причин його не змогли ввімкнути, тому всі 300 учасників заспівали його акапельно.

На Форумі обговорювалась суспільно-важлива тема: «Яка «українська ідея» об’єднає Україну?» за участю провідних інтелектуалів та громадських активістів західної та центральної України.

На думку політолога Ігоря Буркута, українців можуть об’єднуватись, незалежно від мови на якій вони говорять чи регіонального походження. Самоорганізація і самореалізація – головні принципи об’єднання українців. Тільки їхні власні мрії стануть генератором об’єднання.

Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, вважає, що об’єднає Україну тільки спільна мрія, а саме жити в Гідній країні.

IMG_20150318_220410

Формат роботи Форуму включав також майстер-класи, «круглі столи» та презентації донорських ініціатив. До обговорення піднімались такі теми: «Як діяти громадській організації в умовах постійних змін?», «Етичні засади діяльності ОГС», «Спроможності аналізу та критичного підходу як протидія інформаційній пропаганді», «Спроможності для впровадження реформ на місцевому рівні» та багато інших.

IMG_20150318_113107

Культура миру складається з цінностей, поведінки, відмови від будь-яких форм насильства, запобігання конфліктів та вирішення проблем завдяки діалогу. Регіональний Форум розвитку громадянського суспільства – став майданчик для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку громадських об’єднань.