22 березня в Осередку Украïнськoï Культури й Освiти міста Вінніпег’, Українська Спілка Образотворчих Мистців Канади презентувала “Мистецьку Виставку присвячену 200-літтю від Дня Народження Тараса Шевченка”. Експозиція триватиме до 24 травня 2015 року.

11062323_922221341142953_2834485870837537888_n

У експозиції було представлено 38 творів 26-ти мистців з околиць Торонто. Їх твори – інспіровані поезією Шевченка і його спадщиною, як голос волі, справедливості і гідності, – зазначають організатори виставки.

Голова Української Спілки Образотворчих Мистців Канади Олег Лесюк наголосив, що Слава Шевченка пережила його добу і перейшла кордони України. Його безсмертна творча спадщина стала частиною світової культурної скарбниці, а його ім’я відоме в різних закутках землі.

DSCN0101

Геній Шевченка проявляється у всіх гранях його багатої та різноманітної мистецької і поетичної спадщини. Він все своє коротке подвижницьке життя боровся, засобом пера і пензля, за правду і свободу для рідної і дорогої України та її народу. Тож, надзвичайно показовим і символічним є те, що рік 200-ї річниці від дня народження Кобзаря ознаменувався революційним здвигом українського народу. «Люди різного віку, різних національностей і віросповідань об’єдналися під гаслами заповітів Апостола Правди і Науки, як називають Тараса в народі. Багато з них віддали своє життя зі словами Шевченка на устах», – зазначив у своєму виступі Олег Лесюк.

Вдячність і шана генієві Великого Кобзаря читається у кожному творі цієї потужної виставки. Портрети Шевченка вражають багатогранністю прочитання його особистості – від цілком традиційних образів, до зовсім невідомого і водночас близького серцю кожного глядача Тараса.

"В сім'ї вольній, новій", Людмила Барміна

“В сім’ї вольній, новій”, Людмила Барміна

"Мені тринадцятий минало" Андрій Синитар

“Мені тринадцятий минало” Андрій Синитар

"Козацька дума", Іван Лазірко

“Козацька дума”, Іван Лазірко

"Шевченко в капелюсі", Ігор Курок

“Шевченко в капелюсі”, Ігор Курок

DSCN0114

Пам’ятник Шевченкові, Олег Лесюк

"Кобзар" актуальний", Павло Лопата

“Кобзар” актуальний”, Павло Лопата

"Посланіє", Христина Кудрик

“Посланіє”, Христина Кудрик

"І мертвим, і живим...", Богдан Головацький

“І мертвим, і живим…”, Богдан Головацький

Портрет Тараса Шевченка, Тарас Остапчук

Портрет Тараса Шевченка, Тарас Остапчук

"Шевченко ІІ", Віра Юрчук

“Шевченко ІІ”, Віра Юрчук

"Розстріляна пісня"

“Розстріляна пісня”

DSCN0119

"Борітеся - поборете", Людмила Барміна

“Борітеся – поборете”, Людмила Барміна

"Шевченко", Ірина Надобко

“Шевченко”, Ірина Надобко

Мужнім героям Майдану і  Великому українському народові присвячується

Мужнім героям Майдану і Великому українському народові присвячується

Як зазначають організатори: виставка членів Української Спілки Образотворчих Мистців Канади є одночасно і виявом пошани до генія Кобзаря, і поклоном вдячності українській землі, що виховала добрих, працьовитих, талановитих і мужніх людей.

Анна Глібка

Вінніпег, Канада.