Чернігівський відділ Союзу українок традиційно святкує Різдво Христове на Красній площі Чернігова, де до них приєднується чимало городян. У цьому році свято мало назву: “На добро колядуй, Україно!”.

Різдво Христове – велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Різдво – це одне з основних свят, як релігійних, так і народних.

Споконвіку існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров’я, многих літ і всяких статків у хаті і родині. Вже по Святій Вечері українці починали ходити по хатах, піснями поздоровляли господарів та їхніх дітей та віншували їм злагоду й достаток.

Раїса Решетнюк – Заслужена артистка України, Голова Чернігівського відділу Союзу українок вперше 7 січня 1990 року разом з Обрядовим гуртом Союзу українок вийшли на Красну площу Чернігова щоби показати чернігівцям вертепний різдвяний обряд з колядками та щедрівками. І вже протягом 24 років Чернігівський відділ Союзу українок відроджує та проводить це святкове дійство, загальноміське свято – Різдво Христове!

Метою різдвяного обрядодійства є відродження українських традицій і звичаїв, зокрема, проведення театралізованих вертепних виступів (дорослого та дитячого) з колядками, віншуваннями та піснями.

«Колядки, щедрівки, вертепи – це відродження наших традицій, це частинка нашої сутності, яка виділяє нас серед інших. Це наш національний і культурний спадок, який ми не маємо права втратити, а повинні пам’ятати і шанувати. Сьогодні, коли неукраїнська влада в державі свідомо чинить брутальний наступ на все українське, важливо не забувати, що саме за звичаями і традиціями  розпізнається кожен народ. І як би не хотіли вороги нав`язати нам, українцям, чужинську історію, наша культура, наша мова і наші традиції і звичаї воскреснуть  навіть у суцільній непроглядній пітьмі завдяки нашій спільній праці. Христос народився! Славімо його!» – зазначила у своїй промові заступниця Голови Чернігівського відділу Союзу українок Ольга Миненок.

Різдво - Союз Українок Чернігова (1)Різдво - Союз Українок Чернігова (2)

Різдво - Союз Українок Чернігова (3)

Різдво - Союз Українок Чернігова (5) Різдво - Союз Українок Чернігова (11) Різдво - Союз Українок Чернігова (4)

Різдво - Союз Українок Чернігова (12)

Різдво - Союз Українок Чернігова (10)

Різдво - Союз Українок Чернігова (13)

Різдво - Союз Українок Чернігова (7)

Різдво - Союз Українок Чернігова (6)

Автор: заступниця Голови Чернігівського відділу Союзу українок Ольга Миненок